Muğla, güncel ihtiyaç listesi yayınlandı

Muğla’daki yangınlar için dayanışma seferberliğine yönelik güncel ihtiyaç listesi yayınlandı.

Sürmanşet 03.08.2021, 14:17
Muğla, güncel ihtiyaç listesi yayınlandı
Haber Videosu

MUĞLA (İGFA) -Muğla Büyükşehir Belediyesi, yangın bölgelerine destek olmak isteyen vatandaşlar için güncel ihtiyaç listesi yayınladı.

İhtiyaç listesinin “Su, buz, ayran, konserve, ilaç (suni gözyaşı, yanık merhemi), iç çamaşırı, çorap, el feneri, kafa lambası, yangın hortumu (85’lik itfaiye tipi), fenerler için pil, yanmaz eldiven, power bank (İOS ve Android kablolu), yanmaz ayakkabı, (çelik burunlu iş ayakkabısı), N95 gaz maskesi, ağaç kesme motoru ve jeneratör (en az 30 kw)” olduğu belirtildi. Ayrıca Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe ilçesinde Eski Otogar, Marmaris ilçesinde Mezbaha Tesisi, Ortaca ilçesinde Ortaca Sosyal Hizmet Birimi, Fethiye ilçesinde Fethiye Sosyal Hizmet Birimi ve Bodrum ilçesinde ise MBB Bodrum Konacık Hizmet Binasında yangın bölgelerindeki vatandaşlara ulaştırılmak üzere birçok yardım noktası oluşturuldu.

Öte yandan söndürme çalışmalarının hız kesmeden devam ettiği çalışmalarda, Muğla Büyükşehir Belediyesine bağlı veteriner hekimler yangınlardan zarar gören hayvanların tedavisi için yoğun mesai harcıyor. Yangınlarda alevlerden ve dumandan etkilenen hayvanlara kısa zamanda müdahale eden veteriner hekimler, onlarca hayvanı hayata döndürüyor. Hasar tespiti yapılan yerlerde ekipler, yangından zarar gören hayvanların yanık ve yaralarına müdahale ediyor. Hayvanların sahiplerine ise tedavinin devamı için yara merhemi, antibiyotik ve dezenfektan veriliyor

Kaynak: igfa
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 05 Temmuz 2022
İmsak 03:53
Güneş 05:37
Öğle 13:07
İkindi 16:57
Akşam 20:27
Yatsı 22:03