Baskı Makinesi Modelleri Nelerdir?

TEKNOLOJİ 28.09.2021, 23:14 28.09.2021, 23:18
Baskı Makinesi Modelleri Nelerdir?
Haber Videosu

Baskı makineleri sıcak ya da soğuk laminasyon işlemlerinde kullanılabilir. Bu makineler farklı sektörlerde farklı amaçlar için tercih edilir. Sıcak ve soğuk laminasyon makineleri farklı sektörlerde çeşitli alanlarda kullanılır. Baskı makinası günümüzde en çok matbaa alanında tercih edilir.

Sıcak ve soğuk Laminasyon Makineleri Ne İşe Yarar?

Soğuk laminasyon işlemi, özel olarak üretilen bir yapıştırıcı malzeme ve parlak destek bulunan plastik filmden meydana gelir. Parlak destek kaldırıldığında yapışkan malzeme direkt olarak yapışması gereken malzemeye yapışır. Bu yöntem diğer yöntemlerden çok daha uygun olması nedeni ile sıklıkla tercih edilir. İşlem esnasında iki rulo arasında yüksek hassasiyetli silindirler ile merdanelerin basıcı gibi faktörler yardımı ile gerçekleştirilir. Soğuk laminasyon işlemlerinde genellikle PVC kullanılır.

Soğuk laminasyon işlemlerinde kullanılan kağıt ve mürekkep sıcak laminasyon için uygun değildir. Pek çok alanda kullanılması nedeni ile son zamanlarda en çok tercih edilen sistemlerden biridir. Matbaa makinaları olarak kullanımının yanında paslanmaz çelik, koruyucu film, levha cam gibi başka alanlarda da kullanılabilir. Uygun fiyatlı bir yöntem olması nedeni ile soğuk laminasyon makineleri pek çok sektörde kullanılır.

Soğuk laminasyon işlemi sıklıkla kullanılsa da pek çok alanda sıcak laminasyon işlemleri de tercih edilir. Kullanılacak alana göre bu yöntemlerden dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Baskı Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Serigraf baskı makineleri de sıklıkla kullanılan matbaa makineleri arasındadır. Bu makineler elek baskı ismi ile de bilinir. Bu yöntemde çerçevelenmiş olan ipek kumaştan boyanın alt tarafa transferi işlemi gerçekleştirilir. İpek kumaş elek işlevi görür. Buradaki figür, yazı ya da resimler istenen zemine geçer.

Pek çok farklı model baskı makinesi bulunur. Bunlar farklı amaçlar ile kullanılabilir. Bu nedenle kullanılacağı alana uygun sistemin tercih edilmesi gerekir. Baskı makineleri çeşitleri sıfır ve ikinci el olarak da satılır. Firmalar ihtiyaçlarına uygun olan modeller arasından tercih yapabilir. İkinci el makineler sıfırlara göre çok daha uygun fiyatlıdır. Bu nedenle günümüzde firmalar genellikle ikinci el olanları tercih eder. Farklı teknik ve özellikte olan arasından ihtiyaca uygun olanların tercih edilmesi önemlidir. Siz de https://www.sanayiden.com/matbaa-amp-baski-makinalari-sanayi-urunleri sitesi üzerinden ürünlere ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 05 Temmuz 2022
İmsak 03:53
Güneş 05:37
Öğle 13:07
İkindi 16:57
Akşam 20:27
Yatsı 22:03