Bursa için gönüller bir oldu

YAŞAM 24.01.2022, 12:16
Bursa için gönüller bir oldu
Haber Videosu

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Mahalle Gönüllülüğü’ projesine katılarak birçok kamu hizmetinde gönüllü olarak görev alan vatandaşlar, projenin birinci yılını Fettah Can konseri ile kutladı.BURSA (İGFA) - Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü etkinlikleri kapsamında 2020 yılında gönüllülük bilincini yaygınlaştırmak amacıyla başlattığı ‘Mahalle Gönüllüleri’ projesi, geride kalan 13 aylık süre içinde yaklaşık 2 bin kişilik gönüllü hizmet ordusuna dönüştü.

İhtiyaç sahibi ailelere yönelik ev ziyaretleri, 65 yaş üstü vefa ziyaretleri, sokak hayvanlarını besleme, çevre, su tüketimi ve toplu taşıma konusunda bilinçlendirme faaliyetleri gibi birçok çalışmada görev alan gönüllüler, bir yılın yorgunluğunu Fettah Can konseri ile attı.

Mahalle Gönüllüleri için Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi fuaye alanında oldukça renkli bir etkinlik düzenlendi. Etkinlik alanında oluşturulan parkurlarda halat çekme, kaşıkla pinpon topu taşıma, halka atma, hediye kazandıran çarkıfelek, ok atma, ebru, taş boyama ve bilgisayar oyunlarıyla gönüllüler, keyifli saatler yaşadı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da, AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen Yerel Yönetimler ve Gençlik Projeleri Yarışması'nda alınan ödülde büyük katkıları olan gönüllüleri bu özel gecede yalnız bırakmadı. Etkinlik alanını gezip, gönüllülerle sohbet eden Başkan Aktaş, ok atma etkinliğinde de hünerlerini sergiledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’ya dair düşüncesi, heyecanı, ufku, sevgisi ve aşkı olan herkesi yaklaşık 13 ay önce ‘Mahalle Gönüllüleri’ çatısı altında bir araya getirdiklerini anımsatarak, daha güzel, daha temiz, daha güler yüzlü insanların olduğu, daha yaşanabilir şehirde olmak için herkesin sorumlulukları olduğunu belirterek, Hiçbir beklenti içerisinde olmadan bu harekete destek veren, şehirde bu noktada heyecan oluşturan her bir gönüllüye yürekten teşekkür etti.

Kaynak: igfa
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 23 Mayıs 2022
İmsak 03:58
Güneş 05:37
Öğle 12:59
İkindi 16:49
Akşam 20:11
Yatsı 21:43