Kocaeli İzmit'te girişimci kadınlar hediyelik eşya üretiyor

YAŞAM 16.01.2022, 12:27
Kocaeli İzmit'te girişimci kadınlar hediyelik eşya üretiyor
Haber Videosu

Kocaeli'de İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezi’ndeki (İZGİM) girişimci kadınlar İstanbul Toptancılar Çarşısı’na (İSTOÇ) ürün hazırlıyor.KOCAELİ (İGFA) - İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezi (İZGİM) girişimci kadınları desteklemeye ve her geçen gün daha fazla kadına dokunarak onların istihdamını arttırmaya devam ediyor. İzmit Belediyesi'nin, kadınların maddi gücünü eline alabilmesi için sunduğu imkânlardan biri olan İZGİM’de üreten kadınlar İstanbul Toptancılar Çarşısı’na (İSTOÇ)’a ürün hazırlıyor.

Günlerinin büyük bir kısmını İZGİM bünyesindeki atölyelerinde geçiren girişimci kadınlar, atölyeler arasındaki dayanışmalarıyla İZGİM’de bir aile oluşturdular. İZGİM Hediyelik Obje Atölyesi ve Mozaik Atölyesi dayanışma ve işbirliği yaparak İstanbul Toptancılar Çarşısı’na (İSTOÇ) ürün hazırladılar.

Girişimci kadınlar tarafından İZGİM Hediyelik Obje Atölyesi’nde üretilen mumluklar Mozaik Atölyesi’ndeki kadınlar tarafından boyanarak mozaik işlemesi tamamlanıyor.

Kadınlar kendilerine böyle bir imkânı sunan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkürlerini ve minnetlerini sundu.

Kaynak: igfa
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 23 Mayıs 2022
İmsak 03:58
Güneş 05:37
Öğle 12:59
İkindi 16:49
Akşam 20:11
Yatsı 21:43