Trakya Üniversitesi ve Sardos Gençlik yürüyüş yaptı

YAŞAM 23.05.2022, 09:11
Trakya Üniversitesi ve Sardos Gençlik yürüyüş yaptı
Haber Videosu

22 Mayıs Pazar günü Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu öğrencileri ile Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği(SARDOS) üyeleri bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Sabah Yüksek okul bahçesinden başlayan faaliyet yaklaşık 10. km. yüründükten sonra yine başladığı noktada son buldu. Erdoğan DEMİR/ KEŞAN POSTASI/ EDİRNE İGFA- Etkinlik ile ilgili SARDOS Dernek yetkilileri şu açıklamada bulundu; "Kurulduğumuzdan buyana hedef kitlemiz hep çocuk ve gençler oldu. Çünkü geleceğimizi onlar şekillendirecek. Bu sebeple yüreğine dokunarak onların hayatına katacağımız en ufak katkı için çaba harcıyoruz. Yaklaşık 8 yıldır ilçemizdeki üniversite öğrencileri ile faaliyetler yapıyoruz. Fakat pandemi ile birlikte iletişimimiz koptu ve faaliyetlerimiz durdu. Bu sebeple dernek olarak biz de bu yıl T.Ü. Sosyal, Kültürel ve Sportif Dairesi ile bir iş birliği protokolü imzaladık. İlk faaliyetimiz bisiklet etkinliği oldu.

Geçtiğimiz hafta sonu da gençlik haftasına rastladığı için birlikte Gençlik Yürüyüşü adı altında doğada ayak izlerimizi bıraktık. Bu yürüyüş ile birlikte piknik yapıp, oyun ve şarkılarla eğlendik. Önümüzdeki öğretim yılında öğremcilerimiz ile faaliyetlerimiz artarak devam edecek.

Başından bu yana bize her konuda desteğini esirgemeyen başta Öğretim Üyesi ve Trakya Üniversitesi S.K.S. Başkan Vekilimiz Burak İşçimen olmak üzere, K.Y.Ç.U.B.Y.O. Müdürümüz Prf. Dr. Ahmet Atakişi'ye ve Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Erdem Öngün hocamıza destekleri ve çabaları için yürekten teşekkürlerimizi sunarız" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: igfa
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 02 Temmuz 2022
İmsak 03:51
Güneş 05:35
Öğle 13:06
İkindi 16:57
Akşam 20:28
Yatsı 22:04