Türk Dünyası 'bahar'ı Kayseri Talas'ta karşıladı

Kayseri'de Talas Belediyesi ‘Bahar Etkinlikleri’ kapsamında muhteşem bir geceye daha imza attı.

YAŞAM 08.05.2022, 15:19 08.05.2022, 19:53
Türk Dünyası 'bahar'ı Kayseri Talas'ta karşıladı
Haber Videosu

Kayseri'de Talas Belediyesi ‘Bahar Etkinlikleri’ kapsamında muhteşem bir geceye daha imza attı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğunun sahne aldığı organizasyonda yöresel ezgiler seslendirilirken Türk dünyasına özgü figürlerle danslar ve halk oyunları sergilendi.  Erciyes Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Bahar Etkinliği'ne vatandaşların ilgisi büyük oldu.

Etkinlikte, Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu üyesi sanatçılar Türki Cumhuriyetlerden ve Anadolu’dan birçok seçkin eseri geceye katılanlarla buluşturdu. Türk dünyasından yöresel dans ve oyunların da sergilendiği etkinlikte Anadolu’ya özgü halay ve horon da sahnelendi.

Gecede Kazakistanlı sanatçı Şemsigül Cagıpova tarafından söylenen Kazakca eserler de  izleyenlerden büyük beğeni topladı.

Etkinliğin sonunda sanatçılara çiçek takdim etmek üzere sahneye gelen Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, baharla birlikte birçok farklı güzelliği bir arada yaşadıklarını belirterek, “Önce Nevruz, ardından Ramazan, Ramazan Bayramı, 3 Mayıs Türkçülük Günü ve bugün Hıdırellez. Bütün güzellikleri birlikte yaşadık ve bu konser de hepsini taçlandırmış oldu. Çok teşekkür ederim.” dedi.

Programı sunan Saim Bilen de, Başkan Yalçın’ın vatanperver bir gayretle güzel işlere imza attığını dile getirdi.

Kaynak: igfa
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 16 Mayıs 2022
İmsak 04:06
Güneş 05:42
Öğle 12:59
İkindi 16:47
Akşam 20:05
Yatsı 21:35