HASTANE KANTİNİ

Hüseyin Deniz, Yazdı. 'HASTANE KANTİNİ'

Yazar - Makale 28.04.2022, 11:17
HASTANE KANTİNİ
Haber Videosu

Hepimizin bildiği gibi Kumluca Devlet Hastanesi’nin kantini yıllardır kapalı. Başkan Mustafa Köleoğlu gelir gelmez “şartlar uymuyor” diye işletmecinin ruhsatını iptal etti. Daha sonra kendisi oraya bir “domates kafe” koyup hizmet vermeye çalıştıysa da yürümemiş olmalı ki şimdi o “domates kafe” hastanenin dışında, minibüslerin durduğu yerde hizmet veriyor. Eski kantin ise boş. Ardiye olarak kullanılıyor.

Hastanede sadece sağlık hizmeti değil, öteki hizmetlerin de verilmesi çok -ama çok- önemlidir. Çünkü yaşlısı da, sakatı da, hamilesi de, hastası da oraya gelir. Ben de gidiyorum, siz de sizin canınız kadar sevdiğiniz kişiler de gidebilirsiniz. Ve orada kantin hizmetini tabii ki almak istersiniz. Su, çay, yiyecek, bez… gibi birçok şeye ihtiyacınız olabilir. Çünkü oraya insan keyfinden değil hasta olduğu için, hastası olduğu için gelir.

Hasta insan -büyük- mazereti olan insandır. Yakın zamanda benim gut atak yapmıştı. Yere basmak ne? Kımıldamak bile büyük bir işkence idi. Acil bir ihtiyacım olsaydı otogara inip oradan almam gerekecekti.

Bu yüzyılda, 2022 yılında bu işkenceyi düşünebiliyor musunuz? Üç yıldır hastaneye gelip giden bütün Kumlucalılara bu muamele reva görülüyor.

Sadece bu günahlar bile insanı batırmaya yeter de artar.

Kendisi ile görüşebildiğim takdirde Başkan Köleoğlu’nun sevaplarını da burada yazmayı düşünüyorum. Tabii görüşebilirsem. Çünkü üç yıl oldu görüşemedim. Görüşebilen bir tanıdık olsaydı selam gönderecektim. Onu da bulamadım.

SOMSÖZ: ELLER BİZE GÜLER.

HASTANE KANTİNİ 2

Birine “N’oldu bu kantin işi?” diye sordum. Aldığım cevap şu:

Önceki kiracı ne yaptıysa ruhsat alamadı. Başkanla görüşüldü. Başkan dedi ki: “Oranın ihalesini ben alayım. Hem hizmet veririm, hem de 5-10 kişi çalıştırırım. “Al!” dendi. Soruldu, soruşturuldu. Bizim hastane boyutunda bir hastanenin rayiç bedelinin 130 bin lira olduğu anlaşıldı. “Tamam, o zaman sen ver sende kalsın ihale dendi Başkan’a.

Ama ihale elektronik ortamda yayınlanınca Van’dan biri daha katıldı ihaleye. İhale başladı, adam 10 bin arttırıyor, belediyenin adamı bin lira arttırıyor. Başkana ulaşmak istendi, başkan telefonunu açmıyor. En sonunda ihale Vanlı’da kaldı. Biz de ihaleyi açarken şartnameye “ruhsatı yok” diye ibare koymuşuz. Vanlı “Ben ihaleyi kazandıktan sonra ruhsatı nasıl olsa alırım” dedi. Ama başkan ruhsat vermemekte gene direndi.

Başkan ile görüşüp,”Başkanım burada hizmetin yürümesi lazım. Siz, “Her halukârda ruhsatı vereceğim” dediniz, adam ihaleyi kazandı. Şimdi de ruhsatı vermiyormuşsunuz” dendi.

Başkan, “Evet öyle dedim, ama bende kalması gereken bir sebep yüzünden ruhsat veremiyorum” dedi. Adam hastaneye dava açacaktı. Uğraşıldı, dava açmaktan vazgeçirildi.

Şimdi iş beklemede. Bakalım Başkanın keyfi ne zaman çatacak, hastaneye gelenler ne zaman hizmet almaya başlayacak…

SOMSÖZ: YAZIKTIR BU MİLLETE KARDEŞİM!

Kaynak: Haber Merkezi
Yorumlar (1)
Ayşe çiçek 8 ay önce
Gerçekten orda kantin olmaması oranın ayıbı..lokanta bile olmalı çünkü merkez çok uzak..hasta yakınları çok madur ben ile madur oldum.tahlil için aç gittim.1130da tahlil verdim 1buçukta tekrar doktora çıkcam vasıtam yokk.aç bekledim.akşamleyinde otobüste baygınlık geçirdim.derhal çalışanlar ve hastalar madur edilmemeli.bubir insan haklarıdır
GazetelerTümü
Namaz Vakti 09 Aralık 2022
İmsak 06:26
Güneş 07:51
Öğle 12:54
İkindi 15:27
Akşam 17:48
Yatsı 19:08