"Allah bir daha böyle acı göstermesin"

Yerel 24.01.2022, 17:40
"Allah bir daha böyle acı göstermesin"
Haber Videosu

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 24 Ocak 2020 tarihinde merkez üssü Elazığ Sivrice olan depremin yıldönümünde Gelincik Tepe’deki deprem mağdurlarını yeni konutlarında ziyaret etti.MALATYA (İGFA)- Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Orduzu Mahalle Muhtarı Abuzer Ekin, “İki yıl aradan geçmesine rağmen Büyükşehir Belediye Başkanımız sağ olsun bizleri, depremzedeleri unutmadı, ziyaret etti. Kendilerine mahallem adına teşekkür ediyorum. Ayrıca Orduzu Mahallemize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı da tekrar teşekkür ediyorum” dedi.
 

TOKİ Site Yönetim Müdürü Tonay Erol, “TOKİ Emlak Yönetimi olarak buraya geldiğimizde birçok sıkıntımız vardı. Devletimizden Allah razı olsun, birçok konuda bizlere yardımcı oldu. Belediye Başkanlarımız olsun, TOKİ tarafından
olsun. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Çok güzel konutlar yapıldı. Kaliteli, kullanışlı ve malzeme açısından da birinci sınıf malzeme kullanılmış” şeklinde konuştu.
 

Allah devletimize, milletimize zeval vermesin diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Bugün 24 Ocak. Bundan iki yıl önce saat 21:50 gibi merkezi Elazığ Sivrice olan bir deprem yaşadık. Bu depremde, Doğanyol, Pütürge, Kale, Battalgazi ve Yeşilyurt İlçeleri de olumsuz yönde etkilendi. O dönemde bizim bölgemizde dört can kaybı ile bu büyük depremi atlattık. Gece 23 itibariyle enkaz altında hiçbir canlıyı bırakmadık. O dönemde de Büyükşehir Belediyesi ekipleri olarak bütün bölgelerde kurtarma çalışmalarına müdahale edilerek, enkaz altında hiçbir vatandaşımızı bırakmadık" dedi. 

Kaynak: igfa
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 23 Mayıs 2022
İmsak 03:58
Güneş 05:37
Öğle 12:59
İkindi 16:49
Akşam 20:11
Yatsı 21:43