Bursa'da Gürsulular Sarıkamış Şehitleri'nin izinde yürüdü

Yerel 17.01.2022, 14:02
Bursa'da Gürsulular Sarıkamış Şehitleri'nin izinde yürüdü
Haber Videosu

Bursa'da Gürsulular ‘Beyaza Yazılmış Destan Sarıkamış Destanı Kahramanlarını anmak için yürüdü.BURSA (İGFA) -  Gürsu Belediyesi, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Gürsu Kaymakamlığı iş birliğinde düzenlenen yürüyüşle Gürsu’da Sarıkamış Şehitleri anıldı.

Başkumandan vekili Enver Paşa’nın Sarıkamış yakınındaki Allahuekber Dağları’ndan, Kars’ı Ruslar’dan geri almak için başlattığı harekata katılan 90 bin Mehmetçiği anmak için Sarıkamış Harekatı’nın yıl dönümü anma etkinlikleri kapsamında  düzenlenen yürüyüş, Ericek Mahallesi’nden başlayarak Gürsu Adrenalin Park’ta son buldu.

"Vatanımızda toprağına Mehmetçik kanı dokunmamış bir karış toprak bile yoktur" diyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık; "Pandemi dolayısıyla iki senedir yapamadığımız bu programı yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hemşehrilerimizle Sarıkamış Harekatı’nın yıl dönümü anma etkinlikleri kapsamında düzenlediğimiz yürüyüşle özellikle gençlerimize vatanımızın ne şartlarda kazanıldığını ve buraya kadar nasıl getirildiğini öğretmek ve hemşehrilerimizle Sarıkamış’ın Maneviyatını paylaşmak için bu programlarımızı yapıyoruz. Soğuk havaya rağmen yanımızda olup bizlerle beraber yürüyen bütün hemşehrilerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Soğuk hava ve kar yağışına rağmen vatandaşların yoğun katılımıyla, dualarla gerçekleştirilen yürüyüşe; Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Gürsu Kaymakamı Naif Yavuz, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Kemal Ermiş, Gürsu İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Halim Tuyluoğlu, Bursa ve Gürsu Protokolü, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, gençler ve ilçe halkı yoğun katılım gösterdi.

Kaynak: igfa
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 23 Mayıs 2022
İmsak 03:58
Güneş 05:37
Öğle 12:59
İkindi 16:49
Akşam 20:11
Yatsı 21:43