Bursa Gürsu'da 'temiz çevre' farkındalığı

Yerel 19.09.2022, 14:44
Bursa Gürsu'da 'temiz çevre' farkındalığı
Haber Videosu

Dünya Temizlik Günü, Bursa'nın Gürsu ilçesinde de düzenlenen çevre temizlik etkinliğiyle kutlandı.BURSA (İGFA) - Gürsu Belediyesi Ericek Adrenalin Park Tesisi’nde gerçekleştirilen çevre temizlik etkinliğine katılan gençler, Tesis çevresinde bulunan ormanlık alanda doğa temizliği yaptı.

Dünya Temizlik Günü dolayısıyla, Uluslararası Let’s Do It Türkiye faaliyetleri kapsamında, Gürsu Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen etkinlikte, gençlerle birlikte doğada temizlik yapan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, dünyanın ve tüm canlıların geleceğini koruyacak duyarlılık oluşturan bu tür etkinliklerin toplumsal bilincin oluşmasında faydalı olmasını diledi.

Geleceğe temiz ve kaynakları korunmuş bir dünya bırakmak hepimizin duyarlılığıyla mümkün olduğunu ifade eden Başkan Işık, "Bu duyarlılığın tüm toplumumuzda ve dünya toplumlarında olmazsa olmaz bir hassasiyet olarak gelişmesini temenni ediyor, bu hassasiyeti gösteren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Etkinlik kapsamında, doğada piknik yapan insanlar da; temiz bir gelecek için doğada atık bırakılmaması ve doğal kaynakların tasarruflu kullanılması konularında duyarlı olunması yönünde telkin edildi.

Kaynak: igfa
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 03 Ekim 2022
İmsak 05:28
Güneş 06:47
Öğle 12:51
İkindi 16:10
Akşam 18:46
Yatsı 20:00