Bursa ulusal münazaranın şampiyonu 'Mimoza' oldu

Yerel 17.05.2022, 15:03
Bursa ulusal münazaranın şampiyonu 'Mimoza' oldu
Haber Videosu

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde bu yıl ikincisi düzenlenen Ulusal Liseler Arası Münazara Turnuvasının finali, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Orhangazi Salonu'nda gerçekleştirildi. Turnuvanın Şampiyonu Bursa Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesinden “Mimoza” takımı oldu.BURSA (İGFA) - Bursa 2. Ulusal Liseler Arası Münazara Turnuvasının finalinde 23 ilden 69 okul ve 120 takım yarıştı.

Finallere Bursa Büyükşehir Belediye Başkan V. Süleyman Çelik, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Aydın Narin, Bursa Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Nurullah Yıldız ve Şube Müdürü Hakan Şanlı, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri Bekir Aldemir ve Ahmet Uzun, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katılım sağladı.

Finalde konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkan V. Süleyman Çelik,  münazara turnuvasında yarışan öğrencilerimizin özgüvenine hayran olduğunu belirterek, turnuvaya katılan tüm öğrencilerimizi, danışman öğretmenlerimizi ve okullarımızı başarılarından dolayı kutladı. Bursa İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Aydın Narin ise, etkinliğin düzenlenmesinde başta Bursa Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Turnuvanın Şampiyonu Bursa Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesinden “Mimoza” takımı oldu

Konuşmalar sonrasında 4 takım sahneye çıktı. Ekipler, yapay zekânın yükselişi konusunu olumlu ve olumsuz yönleriyle ele alırken yaklaşık 1,5 saat süren karşılaşmada, öğrenciler çektikleri kuralara göre bu tezi ve aksini savundu. 

Tartışmanın sonunda jürinin yaptığı değerlendirme sonucu Bursa Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesinden oluşan “Mimoza” şampiyon oldu. Turnuvada, finalin en iyi konuşmacısı “Muhammet Zeybek”  seçildi. Turnuvanın sonunda şampiyon takıma kupası ve tüm yarışmacılara madalya verildi.

Kaynak: igfa
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 05 Temmuz 2022
İmsak 03:53
Güneş 05:37
Öğle 13:07
İkindi 16:57
Akşam 20:27
Yatsı 22:03