Gaziantep Büyükşehir destek için hazır

Gaziantep Büyükşehir Belediye (GBB) Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’te meydana gelen kar yağışı nedeniyle çatıları çöken iş yeri sahiplerini ziyaret etti. Herhangi bir can kaybının yaşanmadığı işletmelerde teknik ekibiyle birlikte incelemelerde bulunan Başkan Şahin, iş yerlerinde çöken çatıların raporlanması ve sorunun ilgili birimlere yönlendirilmesi konusunda yardımcı olduklarını söyledi.

Yerel 21.01.2022, 17:38 21.01.2022, 18:35
Gaziantep Büyükşehir destek için hazır
Haber Videosu

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’te iş yerlerinde gerçekleşen çatı çökmeleri sebebiyle işletme sahiplerini ziyaret etti. Şahin, teknik ekibiyle Mahrukatçılar Sitesi, Oduncular Sitesi ve son olarak Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulundu. İş yeri sahipleriyle bir araya gelen Şahin, işletmelerin zayiatı hakkında bilgi aldı, talepleri dinledi. Yaşanan olaylarda bir can kaybının olmamasının sevindirici olduğunu ifade eden Şahin, iş yerlerinde çöken çatıların raporlanması ve sorunun ilgili birimlere yönlendirilmesi konusunda süreci hassasiyetle takip edeceklerini belirtti.

Ziyaret kapsamında Şahinbey ilçesine bağlı Serince Kırsal Mahallesi’nde bir ahırda gerçekleşen çökme dolayısıyla bölgeye giden Şahin, yaşanan maddi kayıpların bir an önce giderileceğini belirterek “Yaşanan talihsiz durumu burada görüyoruz. Allah’a şükür ki can kaybımız yok.” dedi.

GÜL: ULAŞIMDA HERHANGİ BİR SIKINTI YOK

Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep’te yüksek oranda maruz kaldığı kar yağışları nedeniyle bazı iş yerlerinde çatı çökme durumları yaşandığını dile getirerek, “İş yeri sahiplerine geçmiş olsun. Mahrukatçılar, oduncular ve OSB’de bulunduğumuz incelemelerde bir sıkıntıyla karşılaşmadık. Ulaşımda herhangi bir sıkıntı yok. Her şey yolunda.” şeklinde konuştu.

OSB’DE İŞÇİNİN VE İŞVERENİN BİR SIKINTISI YOK

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Şimşek, beklemedikleri bir kar yağışıyla karşı karşıya kaldıklarını dile getirerek, “Organize Sanayi Bölgesi’nde aşırı bir yağış olması nedeniyle en başta ulaşımda sıkıntımız oldu. Bunun dışında kar yağışı dolayısıyla herhangi bir problemle karşı karşıya kalmadık. Sadece bin 200 fabrikamız arasında bir tanesinde ufak bir kaza oldu. Bu konuda da mağduriyet yaşayan yer sahibine ve çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Şu anda ulaşımda tüm yollarımızı açık tutmaya çalışıyoruz. Sağ olsun, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Valiliği’nin destekleriyle işçilerimizin ulaşımda bir sıkıntısı yok. Herkesi işine rahatlıkla gelip idiyor.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: igfa
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 23 Mayıs 2022
İmsak 03:58
Güneş 05:37
Öğle 12:59
İkindi 16:49
Akşam 20:11
Yatsı 21:43