Giresunlu uşaklar dedelerine selam götürdü

Yerel 16.06.2022, 16:34
Giresunlu uşaklar dedelerine selam götürdü
Haber Videosu

Giresun’un Doğankent ilçesinden ilköğretim ve ortaöğretim kademelerinde öğrenim gören 95 öğrenci Afyonkarahisar’da bulunan Giresunlu şehitleri ziyaret etti.GİRESUN (İGFA) - Doğankent Kaymakamlığı'nın himayelerinde Doğankent Belediyesi ve esnafların katkısıyla “Giresunlu Uşakların Torunlarından, Dedelerine Selam Getirdik!” mottosuyla Doğankent’te bulunan ilk ve orta kademeli okulların 8. 9. ve 11. sınıflarında eğitim gören 95 kişilik öğrenci kafilesinin ilk durağı Ankara oldu.

Ankara’da; Anıtkabir, Hacı Bayram Veli Türbesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, 1. Meclis, Taceddin Dergâhı ve Ankara şehir turunun ardından Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesinde bulunan Giresun şehitliği ziyaret edildi.

Afyonkarahisar’da öğrencilere; Emre Gölü, Tarihi Ayazini Bölgesi, Afyon Dağı ve Afyon şehir turu yaptırıldı. Öğrenciler, Milli Mücadele’nin zaferle sonuçlanmasının 100’üncü yılı dolayısıyla 10 Haziran'da Doğankent Kaymakamı Cafer Ekinci, Belediye Başkanı Sayın Rüşan Özden ve ailelerinin katılımları ile dualar eşliğinde uğurlandı. Kurtuluş Savaşı’nda Hüseyin Avni Alpaslan ve Gazi Yarbay (Topal) Osman Ağa kumandasındaki 42. ve 47. Gönüllü alayında savaşıp şehit olan Giresunlu Şehitlerin kabirlerini ziyaret eden Doğankentli öğrenciler bağımsızlık uğruna canlarını veren kahramanlara Giresunlu uşakların torunlarından dedelerine selam götürdüklerini belirttiler.

Doğankent ilçesinde 22 Ağustos 2020 tarihinde yaşanan sel afetinin ve COVID-19 salgını nedeniyle iki yıldır birçok aktivite ve etkinlikten uzak kalan öğrencilerin moral ve motivasyonunu yükseltmek için düzenlenen gezi programı öğrenciler ve veliler tarafından memnuniyetle karşılandı.

Giresun Valisi Enver Ünlü, “Giresunlu Uşakların Torunlarından, Dedelerine Selam Getirdik” diyerek düzenlenen gezi programı kapsamında 95 kişilik öğrenci kafilesinin Ankara ve Afyonkarahisar'a varmak üzere Doğankent'ten yola çıktıklarını belirterek, programla ilgili emeği geçenleri tebrik etti.

Kaynak: igfa
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 26 Haziran 2022
İmsak 03:47
Güneş 05:33
Öğle 13:05
İkindi 16:56
Akşam 20:28
Yatsı 22:05