İstanbul'da iç mimarlık öğrencileri sektörün profesyonelleriyle buluştu

Yerel 17.05.2022, 11:19
İstanbul'da iç mimarlık öğrencileri sektörün profesyonelleriyle buluştu
Haber Videosu

İstanbul’un 19 üniversitesinden 100’ü aşkın iç mimarlık öğrencisinin sektör profesyonelleriyle bir araya geldiği kahvaltıda gündem konusu mesleğinin geleceği ve öğrencilerin sektörden beklentileri oldu.İSTANBUL (İGFA) - Türkiye ve dünyada yapı sektörünün önemli oyuncularından Bien, TMMOB İçmimarlar Odası İstanbul Şubesi iş birliğinde iç mimarlık öğrencileri ve sektör profesyonellerini düzenlediği kahvaltıda buluşturdu.

İstanbul’un 19 farklı üniversitesinden 100’ü aşkın iç mimarlık öğrencisinin ve 20’yi aşkın sektör profesyonelinin bir araya geldiği kahvaltıda; iç mimarlık mesleğinin geleceği ve öğrencilerin sorunları masaya yatırıldı.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bien Marka ve İletişim Müdürü Ali Naci Ülkü, Bien Academia olarak öğrencilerle sıklıkla bir araya geldiklerini, kendilerini için bu süreçlerin ilham verici olduğunu söyledi. Ülkü, öğrencilerin enerjilerinden ve fikirlerinden beslendiklerini ve fayda sağlayacak projeler geliştirmeye çalıştıklarını kaydetti.

Sektörde bu tür etkinliklerin artması gerektiğini dile getiren TMMOB İçmimarlar Odası İstanbul Şubesi Başkanı Doç. Dr. Osman Arayıcı, “Birçok sektörde nitelikli insan kaynağı sorunu yaşanırken Bien’in böylesine kritik bir etkinliğe imza atmasını sektörümüz adına umut verici görüyorum ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu tarz etkinliklerle sektörün nabzı tutuluyor ve sektör liderleri insan kaynağında geleceğe yönelik doğru bir planlama yapabiliyor” dedi.   

Kaynak: igfa
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 05 Temmuz 2022
İmsak 03:53
Güneş 05:37
Öğle 13:07
İkindi 16:57
Akşam 20:27
Yatsı 22:03