Kayseri Kocasinan'ın gönül gözü açık

Yerel 11.01.2022, 10:00
Kayseri Kocasinan'ın gönül gözü açık
Haber Videosu

Kayseri'nin Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Altı Nokta Körler Derneği ziyaret etti. Başkan Çolakbayrakdar ziyaretinde görme engelliler ile beraber türkü söyledi, farkındalık oluşturmak için maske takarak beyaz bastonla yürüdü.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA) Kayseri'nin Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Altı Nokta Körler Derneği ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Altı Nokta Körler Derneği Kayseri Şube Başkanı Murat Atmaca, derneğin çalışmaları hakkında Başkan Çolabayrakdar’a çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar da, “Bu şehirde hem görme engelli kardeşlerimizle hem de diğer engel gruplarında olan kardeşlerimizle birlikte yaşıyoruz. Görme engelliler belki doğuştan görme engelli olarak doğmuş olabilir. Dünyaya böyle gelmiş olabilir ya da zaman içerisinde bir hastalık vesilesi ile görme yetisini kaybetmiş olabilir. Hep beraber bu şehirde yaşıyoruz. Gerek insani olarak bizim her bireylerimizin gerekse belediyeleri olarak görevlerimizin ilk başında da insanların önündeki engelleri kaldırabilmek kurumsal olarak da kendimize ilk başta çizmiş olduğumuz birinci maddedir. Biz belediye olarak bütün engelli gruplarıyla ilgili bütün engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştırmakla ilgili, şehrimizde yaşayan herkese daha güzel bir Kayseri’de, daha güzel bir Kocasinan’da huzur ve mutluluk içerisinde yaşayabilmeleri için değişik projeler geliştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

BEYAZ BASTONLA YÜRÜDÜ

Başkan Çolakbayrakdar ayrıca, burada saz çalan görme engelli vatandaşa eşlik ederek, programı takip eden gazeteciler ile beraber ‘Gesi Bağları’ türküsünü söyledi. Daha sonra göz maskesi takan Başkan Çolakbayrakdar, kaldırımda bulunan engelli yürüme alanında beyaz bastonla yürüdü. ‘Öncelikle şükredecek çok şeyimiz var’ diyen Çolakbayrakdar, “Empati yapıp kendinizi başkasının yerine koyduğunuz zaman onun yaşantısını, ruh halini anlamak gerekir. Bu kardeşlerimiz günü bu şekilde geçiriyorlar. Bizde önce eğitim aldık, arkasından yürüdük. Hakikaten zor bir şey. Allah herkese sağlık versin. Elimizde bulunan nimetlerin kıymetini bilmemiz lazım. İşin diğer tarafında da birlikte yaşadığımız kardeşlerimizin gerek trafikte gerekse yayayken karşılaştığımız zaman onların hayatını kolaylaştırmamız gerektiğini bir kez daha burada yaşayarak görmüş olduk” diye konuştu.

Kaynak: igfa
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 30 Eylül 2022
İmsak 05:25
Güneş 06:44
Öğle 12:52
İkindi 16:13
Akşam 18:51
Yatsı 20:05