Kentsel dönüşümde Nevşehir'e 'başarı ve teşvik'

Yerel 26.05.2022, 14:36
Kentsel dönüşümde Nevşehir'e 'başarı ve teşvik'
Haber Videosu

İstanbul'da bu7 yıl 7’nci düzenlenen Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi'nde kentsel dönüşüm alanındaki başarılı çalışmalarından ötürü Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran'a “Kentsel Dönüşüm Başarı ve Teşvik” ödülü verildi.Mehmet UZEL / NEVŞEHİR (İGFA) - Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı (KENTSEV) iş birliğiyle “Çevresel Sürdürülebilirliğe Dayalı Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler” temasıyla hayata geçirilen 7’nci Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi bugün İstanbul Şişli’de düzenlendi.

Kongrede ödül almaya hak kazanan belediyelere “Kentsel Dönüşüm Başarı ve Teşvik” ödülleri verildi.

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran’da kentsel dönüşüm alanındaki başarılı çalışmalarından dolayı “Kentsel Dönüşüm Başarı ve Teşvik” ödülüne layık görüldü.

Kentsel dönüşüm çalışmalarının tecrübe paylaşımı ile güçleneceğinin altını çizen Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, kentsel dönüşüm alanında oldukça tecrübe sahibi olduklarını kaydetti.

Nevşehir'de en eski mahallelerden 6'sını kapsayan bir dönüşüm çalışmasına dikkati çeken Başkan Savran, "Proje farklı adalardan oluşuyor. Orada tescilli yapılar var. Koruma kurulunun koruma amaçlı imar planı dahil oldu olaya. Çok güzel bir proje. İnşallah tamamlamak nasip olduğunda da şehrimizin merkezine çok farklı bir görünüm kazandıracak. Şu anda ne yazık ki eski binalar proje yarım olduğu için arzu ettiğimiz görüntüye henüz kavuşmadı. Tamamladığımız da şehrimiz inşallah güzel bir görüntüye kavuşacak. Ödül almak da bizleri mutlu ediyor, motive ediyor" diye konuştu.

Kaynak: igfa
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 05 Temmuz 2022
İmsak 03:53
Güneş 05:37
Öğle 13:07
İkindi 16:57
Akşam 20:27
Yatsı 22:03