Muğla Marmaris'teki çalışmalar incelendi

Yerel 10.01.2022, 13:59
Muğla Marmaris'teki çalışmalar incelendi
Haber Videosu

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, yoğun yağışlar nedeniyle alınan tedbirleri ve son durumu görmek için Marmaris İlçesinde incelemelerde bulundu. Gürün ayrıca Afet Koordinasyon Merkezine giderek il genelinde meydana gelen yağışları ve müdahale edilmesi gereken bölgeleri anlık olarak takip etti.MUĞLA (İGFA)-Geçtiğimiz hafta meteoroloji tarafından yoğun yağmur uyarısı yapılan Muğla’da yağmur ve dolu yağışları hafta sonu etkisini gösterdi. Hafta sonu 24 saatte Menteşe’ye 45,7, Bodrum’a 82,8 kilogram yağış düşerken Marmaris’e ise bu ortalamaların çok üzerinde olan 160,2 kilogram yağış düştü.

Marmaris ve ardından Bodrum’da yaşanan su baskınları nedeniyle Muğla Büyükşehir Belediyesinin itfaiye, MUSKİ ve Fen işleri ekipleri meydana gelen baskınların önüne geçmek için aralıksız çalıştı. Olaylara 100’den fazla personel, 38 iş makinesi ve 24 araçla müdahale eden Muğla Büyükşehir Belediyesi, su baskınlarının zararlarını en aza indirmek için yoğun çaba sarf etti.

İl genelinde yaşanan olumsuzlukları takip etmek için Afet Koordinasyon Merkezine (AKOM) giden Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, burada özellikle Marmaris ve Bodrum ile ilgili gelişmeleri yakından izledi. Derelerin ve yağmur suyu hatlarının son durumları merkezden anlık olarak takip edilirken, müdahale edilecek yerlere hızlıca ekiplerin sevki sağlandı. Cuma gününden bu yana devam eden yağmurlar nedeniyle Büyükşehir Belediyesi ekipleri, il genelinde ev, iş yeri ve diğer yerleşim yerleri olmak üzere toplam 128 olaya müdahale etti.

Kaynak: igfa
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 30 Eylül 2022
İmsak 05:25
Güneş 06:44
Öğle 12:52
İkindi 16:13
Akşam 18:51
Yatsı 20:05