Saadet Partili Dinç: " TOGG açın halinden anlamaz"

Yerel 17.01.2022, 10:34
Saadet Partili Dinç: " TOGG açın halinden anlamaz"
Haber Videosu

Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkan Yardımcısı Cihangir Dinç, yerli ve milli araba markası olan TOGG ile ilgili açıklamalarda bulundu. BURSA (GEMLİK BASIN)- Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkan Yardımcısı Cihangir Dinç yaptığı açıklamada; "Gemlik tarihi bir fırsat ile otomobil fabrikasına ev sahipliği yapma imkanına kavuşmuştur. Bu konuda emeği geçen başta kurucu olan iş adamlarımıza ve destek veren devlet erkanına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bizler Saadet Partisi olarak her hayırlı işte destekçi olduğumuz gibi her kanayan yaraya merhem her derde de derman olmayı görev bilen bir teşkilatız. Bu nedenle çok önemli bulduğumuz ve gözden kaçan birkaç hususta yetkilileri uyarmak istiyoruz" dedi. 

Dinç "TOGG otomobil fabrikası firma CEO’su tarafında açıklandığı gibi ilk üretimini 2023 ün ilk çeyreğinde yapmayı planlıyor. AA ajansının verdiği bilgiye göre sadece fabrika bünyesinde 4.300 kişi istihdam edilecek. GTSO Başkanımız Paşa Ağdemir’in açıklamalarına göre sadece batarya fabrikasında direk 2.000 kişi, dolaylı olarak toplamda 10.000 kişi çalışacak. Bu da aileleriyle beraber toplam 40-50 bin nüfus demektir. Bu kadar istihdamı sağlayacak olduklarından dolayı tüm emeği geçenleri yürekten alkışlıyoruz tebrik ediyoruz.

Ancak biz Gemlik ev sahibi olarak bu 50 bin nüfusu nereye yerleştireceğiz? Serbest bölgede olduğu gibi yine 9 servis aracı Bursa’ya bir servis aracı da Gemlik’e mi gidecek." Yok Hayır biz o çalışanları Gemlik’te yaşatacağız” diyorsanız; Çadırkent mi kurulacak? Yoksa konteynerkent mi? Yoksa toplu konutlar başladı veya planlamalar yapıldı da bizim mi haberimiz yok. Konutların olmadığı kesin. Şimdi başlansa bile 12 ayda 10.000 konut yapmak biraz hayalcilik olur. Her 4 aileden 3 ünün kirada olduğu düşünülürse Kiracılar açısından da TOGG tam bir korkulu rüya olmaktadır. Bu kadar muhteşem bir yatırım, gerekli ön çalışmalar ve planlamalar yapılamadığından hem daire fiyatlarını artıracak hem de kiracıları kara kara düşündürecektir. 10.000 talep olan yerde yüzlerle ifade edilebilecek arz var ise oluşacak fiyatlamayı hesap bilenler takdir etsin. Netice itibarıyle yakın dönemde önlem alınmazsa Gemlik’te daire almak da kiralamak da imkansız hale gelecektir" şeklinde konuştu.

 “TOGG açın halinden anlamaz”  diyen Dinç, "Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz, bakanlıklarımız Büyükşehir Belediyemiz, Gemlik Belediyemiz tüm yetkili kurum ve kuruluşlara sesleniyoruz. Ya acilen bir önlem alın ya da bu millet sandıkta ne yapacağını bilir" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: igfa
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 23 Mayıs 2022
İmsak 03:58
Güneş 05:37
Öğle 12:59
İkindi 16:49
Akşam 20:11
Yatsı 21:43