banner525

ELMALI'DA ATIK TEKSTİL ÜRÜNLERİ GERİ KAZANILACAK

Elmalı Belediyesi ve Yeşil Çevre firması arasında imzalanan protokolle ilçe genelinde atık ürünleri toplanarak hem geri dönüşümü kazanılacak hem de çevre ve doğanın korunması sağlanacak.

ELMALI'DA ATIK TEKSTİL ÜRÜNLERİ GERİ KAZANILACAK
banner605
banner603
Elmalı Belediyesinde gerçekleştirilen imza protokolü sonrası konuşan Belediye Başkanı Ümit Öztekin, belediye olarak çevre ve doğanın korunması, atık tekstil ürünlerinin geri dönüşümünü sağlayarak ekonomiye kazandırılması amacıyla protokol imzaladıklarını söyledi.

Protokol kapsamında ilçenin değişik yerlerine atık ürünlerin toplanacağı kumbaraların yerleştirileceğini ifade eden Öztekin, "Bunun yanında okullarımızda da bilgilendirme ve tanıtım çalışması yaparak çocuklarımıza atıkların geri dönüşümü bilincinin yerleşmesine katkı sağlanacak. Ayrıca evlerimizde kullanılmayan ihtiyaç fazlası ürünlerin geri dönüşümü, çöpe giden atıkların geri kazanımı hem ekonomik anlamda hem de çevrenin korunması anlamında katkı sağlayacaktır. Ben bu konuda vatandaşlarımızın da duyarlılık göstermelerini istiyorum." dedi.

Konuşmanın ardından 
Elmalı ilçesinde tekstil ve diğer giyim ürünlerinin geri dönüşümünü sağlayacak projeyi Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin ve Yeşil Çevre firması yetkilileri birlikte imzaladı.

Elmalı Belediyesi Basın Birimi
Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2016, 13:44

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner587

banner588

banner590

banner591

banner586

banner618

banner623