banner525

Sibel Can Ve Cengiz Kurtoğlu Elmalı 'ya Geliyor

Elmalı Yeşilyayla Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin bu yıl 665'incisi gerçekleştirilecek.

Sibel Can Ve Cengiz Kurtoğlu Elmalı 'ya Geliyor
banner605
banner603

Türk tarihinin en eski yağlı pehlivan güreşi olan Elmalı Yeşilyayla Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin bu yıl 665'incisi gerçekleştirilecek. Şenlik havasında geçecek etkinlikler kapsamında Sibel Can ve Cengiz Kurtoğlu gibi ünlü isimler de konser verecek.


Türk'ün ilk er meydanı olarak bilinen, geçmişi Kırkpınar'dan da eski olan Elmalı Yeşilyayla Yağlı Pehlivan Güreşleri bu yıl 8- 10 Eylül tarihleri arasında Recep Gürbüz Güreş Sahası'nda yapılacak. Türkiye'nin ünlü başpehlivanlarının er meydanına çıkacağı, binlerce güreşseverin akın etmesi beklenen güreşler kıran kırana müsabakalara sahne olacak. Geçen ay yapılan 656'ncı Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde karşı karşıya gelen başpehlivanların kıspet giyip, kol bağlayacağı Elmalı güreşlerinin bu yıl 665'incisi yapılacak. Kırkpınar'ın rövanşı niteliğinde görülen Elmalı'da ünlü başpehlivanlar er meydanında altın kemer için birbirlerini alt etmeye çalışacak.


Elmalı Belediyesi tarafından düzenlenen güreşler 6 Eylül'de gerçekleştirilecek Yörük Göçü, yaren gecesi, Başkal ve Fatoş Kadıoğlu konseriyle başlayacak. Etkinlikler 7 Eylül'de Tuğba Yurt, 8 Eylül'de Sibel Can ve 9 Eylül'de Cengiz Kurtoğlu konserleriyle devam edecek.
Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, "665 yıldır süregelen ata sporumuz yağlı güreşleri ilk var olduğu topraklarda yaşamak ve tarihe tanıklık etmek üzere tüm vatandaşlarımızı tarihi dokusunu hiç bozmayan, gelen misafirlerimize huzur veren kadim şehir Elmalı'ya bekliyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2017, 18:56
banner569
banner568

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner593

banner587

banner588

banner590

banner591

banner586

banner618

banner623