Kepez Devlet Hastanesinde PCR Laboratuvarı hizmete başladı.

TÜM DÜNYAYI ETKİSİ ALTINA ALAN VE TEHDİT ETMEYE DEVAM EDEN CORONAVİRÜS (COVİD-19) SALGINIYLA MÜCADELE KAPSAMINDA ANTALYA HALK SAĞLIĞI LABORATUVARI, ANTALYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ, VE ALANYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ YANI SIRA KEPEZ DEVLET HASTANESİ'NDE 4. PCR TEST LABORATUVARI AÇILDI.

Kepez Devlet Hastanesinde PCR Laboratuvarı hizmete başladı.
banner764
banner603

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve tehdit etmeye devam eden Korona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Antalya Halk Sağlığı Laboratuvarı, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ve Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanı sıra Kepez Devlet Hastanesi’nde 4. PCR test Laboratuvarı açıldı.

11 Mart 2020 tarihinden itibaren Covid-19 hastalarını kabul eden Kepez Devlet Hastanesi, bugün itibarıyla PCR labaratuvarı hizmet vermeye başladı.

Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, İl Sağlık Müdürlüğü yöneticileri ile birlikte Kepez Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ramazan Gürkan eşliğinde yeni açılan laboratuvarda incelemelerde bulundu.

Dr. Hülür " İlimizde bulunan ve PCR testi çalışılan laboratuvar sayımız an itibari ile kamuda 4. PCR Laboratuvarı olup bu sayede test verme süresi de kısalacaktır. Kimsenin mağdur olmaması için yoğun çaba gösteriyoruz. Ayrıca batı ilçelerinden PCR testi yaptırmak için il merkezine gelmeden test yaptırabilmeleri için Finike Devlet Hastanesi’nde de PCR Laboratuvar kurma çalışmalarımız devam etmektedir. Laboratuvarlarımız yeterli teknik donanım, tıbbi cihaz, tıbbi malzeme ve sağlık ekibine sahiptir.’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2020, 08:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Vitamin Durağım Online Dalından Sebze Meyve Alışverişi
Enterdonat Limon 7 Kg Paket
Domates Kumluca Kg
Kumluca Domatesi
Finike Portakalı Kg
Finike Portakalı
Biber Dolmalık Kg
Dolmalık Biber
Vitamin Durağım Online Dalından Sebze Meyve Alışverişi