Kumluca’nın seçiminin galibi Dr. Mesut Avcıoğlu  mazbatasını aldıktan sonra resmen Kumluca’nın Belediye Başkanı oldu.

Yani Kumluca halkının tercihiyle Şehr-i Emin olarak Kumluca’nın temsili anahtarı teslim aldı. Yani Kumluca Belediyesinde ev sahibi oldu. Devir teslim sonrası ise halef Mesut başkan selefi Mustafa Köleoğlu ise misafiri oldu. Mustafa Köleoğlu, Başkan Avcıoğlu'nu Kapıda karşıladı Başkan Mesut Avcıoğlu da kendine yakışanı yaptı ve karşılandığı noktaya kadar Köleoğlu"nu uğurladı. 

Ufak tefek sataşma olmadı değil ama orası ne yeri ne de zamanıydı. Çünkü artık ev sahibi Mesut Avcıoğlu Başkandı nezaketi olan bir adam dı ve misafirine yapılanları doğal olarak hoş karşılamadı. Yani yapılanlar Mesut Başkana yapılmış oldu. Daha fazla tepki göstermek isteyenler de Mesut Başkana olan saygılarından fazla ileriye gitmedi. 

Artık seçim derdi bitti geçim derdi başladı. Kumluca’nın Belediye Başkanı Mesut Avcıoğlu ve ekibi  göreve başladı. Şu andan itibaren yapılması gereken destek olmak. Mesut başkan artık tüm Kumluca’nın Belediye Başkanı olarak 41 Mahallede hizmet vermeye başlayacak. 

Eski başkan Mustafa Köleoğlu'na ilçemize yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz. 

Kumluca Belediye Başkanımız Mesut Avcıoğlu'na başarılar diliyor, dinleyen, iletişimin gücüne inanan güvenilir bir ekip kuracağına inancımız tamdır. Son yıllarda büyük sıkıntılar ile baş başa kalan Mesut Avcıoğlu Başkanın bu işin üstesinden layıkıyla geleceğine inanan Kumluca halkına yaptığı açıklamada Kumluca’nın hizmetkarı olacağım dedi.

Bizde Batı Akdeniz Haber Ve Reklam Ajansı olarak başarılar diliyoruz.