Hüseyin Deniz

Tüm Makaleleri

Hüseyin Deniz

BİR ÇIĞLIK

12 Eylül’ün 43. Yılında gene dişe dokunur bir değerlendirme yapmak nasip olmadı. Dişe dokunur bir tartışmayı Muharrem Yellice’nin Facebook sayfasında görür gibi oldum.

“ERMENİ’NİN RUM’UN YAĞLI KETESİ”

Ermeni’nin Rum’un yağlı ketesi Kaypak Müslüman’ı dinden çıkarır. SEYRANİ

BU ÜLKE MÜSTEMLEKE Mİ?

Milliyetçi duyarlılığı keskin olan bir çevrem var. Bunlar Face ve Whatsapp ortamında düşüncelerini dile getiriyor.

BİR KİTABIN* İZİNDE

İlber Ortaylı 1947 doğumlu bir entelektüel. Onun Cumhuriyet’in 100 yılı ile ilgili yaptığı değerlendirmeler önemli. Yaptığı değerlendirmelerin önemlice bir kısmına katılıyorum.

DOST MUYUZ, DÜŞMAN MI?

Oğlumun evinde bir köpek var. Adı Şans. Aldıklarında küçücük bir yavruydu. 11 Yaşında. Artık yaşlandı. Kızım -oğlumun eşi- onu çok seviyor. Ona bir şey olacak diye içi titriyor.

100. YIL MARŞI HAKKINDA BİRKAÇ SÖZ

100. Yıl Marşı, 26 Ağustos’ta ezgisiyle ve sözleriyle halkın önüne çıktı. Ben dinlediğimde yarım milyona yakın tık almıştı. Söylenecek söz çok. Biz kısaca değinmek istiyoruz.

PİSÇİLİK

Bir gün lazım olur düşüncesi ile evinin çevresindeki hiçbir şeyi çöpe atmayanlara “pisçi” denir. Bunların evinin içi ve çevresi gereksiz eşyalarla dolup taşar.

GENE SİNERJİ

Geçen yazımızda sinerjiden söz edecektik, ama edemedik. Çünkü TDK’nın zevksiz adamları sinerjiyi kokmaz bulaşmaz bir sözcük olan “görevdeşlik” ile karşılamışlardı.

BİR KISA GEZİ HAKKINDA

3 Eylül Pazar günü Sarnıçtepe’ye doğru gittim. Aklıma orada aşılanan keçiboynuzları geldi. Motoru düzlüğe park edip ileri doğru yürüdüm.

TEK BİR KİŞİ NE YAPABİLİR? 2

Çöp bidonları vaktinde boşaltılmadığı için yanı yöresi çöplük. Konyaaltı belediyesine ait çöp arabaları da bu yayladan geçip Yarbaş Çandır ve Hisarçandır’ın çöplerini alıyor.