20 Temmuz dolayısıyla Denktaş’ın Anıt Mezarı’nda tören düzenlendi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı dolayısıyla Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın Anıt Mezarı’nda düzenlenen törene katıldı.

DÜNYA 19.07.2021, 16:40
20 Temmuz dolayısıyla Denktaş’ın Anıt Mezarı’nda tören düzenlendi

KKTC (İGFA) - KKTC'deki törende, anıta çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okunarak bayraklar göndere çekildi. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından anıt özel defteri imzalandı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, özel deftere şunları aktardı:

“Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf R. Denktaş, Her türlü zorluğa katlanarak, büyük fedakarlıklarla yürüttüğünüz mücadele, halkımızı 20 Temmuz 1974 sabahına ulaştırmış, Barış Harekatı ile Kıbrıs Türk halkı, özgürlüğe, egemenliğe, kendi vatanına ve devletine kavuşmuştur. ‘Halkım beni Kıbrıs’a Türk askerini getiren kişi olarak hatırlasın’ sözünüz unutulamazken, bugün anavatan Türkiye’nin ve Türk askerinin güvencesi altında huzur ve güven içerisinde yaşıyoruz. Bunu sizlerin mücadelesine ve şehitlerimize borçluyuz. Sizi unutmadık, unutmayacağız. Rahat uyuyunuz, kurduğunuz devlet yaşatılacak, egemenlikten ve özgürlükten vazgeçilmeyecektir. Sizi büyük bir sevgi ve özlemle anıyoruz. Ruhunuz şad olsun”

Yorumlar (0)
37
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü