26 Mayıs 2023 tarihli Karar’daki köşesinde Ahmet Taşgetiren “Seçim Türkiye’de Müslümanlık Oranını mı Ölçüyor?” adlı yazısında başlıktaki soruyu soruyordu. Sayın Taşgetiren seçimde ülkenin %99 olan Müslüman oranını %50 artı 1’e indirgeyen, Müslümanlığı bu derece politize edenlere soruyordu bu soruyu. Dindarları kızdırmak pahasına böyle bir soru soruyor Taşgetiren. 
Peki biz “Milliyetçiler bu seçimin neresinde?” diye sorma hakkımız yok mu? Gazeteler “Seçimi Milliyetçiler kazandı” diye başlık atıyor. %50 artı 1 sayesinde Kürtçü etnisiteyi öne çıkaran HDP ve HÜDAPAR meclise girdi. Milliyetçi Sinan Ogan %5,5 oy alarak AKP ile de CHP ile de pazarlık yapma şansını yükseltti. MHP ve BBP iktidarın yanında, İYİ Parti muhalefetin. Ümit Özdağ Suriyelileri göndereceğim diyerek bir patlama yaptı. 
MHP’nin Beka söylemiyle, AKP’yi milliyetçi bir çizgiye çektiği söyleniyor. 
Görünüm böyleyken milliyetçilerin bir konum değerlendirmesi yapması gerekmiyor mu? Haydi konumu ve yönü tepedekiler biliyor diyelim. Biz taşradakiler nereden öğreneceğiz? Bu derece bölünmüş bir hareketin yanı yönü belli olabilir mi? 
Yoksa bulanık suda balık avlamak daha mı kârlı? Yoksa İslamcılar gibi milliyetçiler de savruldular da at izi it izine mi karıştı?
SOMSÖZ: BİLMEK İSTİYORUM.